Kto wykonuje projektowanie strony www?

Bez programisty nie byłoby strony internetowej, chociaż większość ich pracy odbywa się „za kulisami”. Deweloper jest odpowiedzialny za projektowanie strony www, wdrożenie technicznych aspektów witryny i kodów oraz programuje ją tak, aby działała zgodnie z wyobrażeniami klienta. Potrafią pisać niestandardowy kod i rozumieć CSS. Rozwiązują również problemy zespołu. Kiedy coś nie idzie dobrze lub klient chce konkretnej i unikalnej funkcjonalności, zadaniem programisty jest zbadanie, prototypowanie i rozwiązanie tych problemów. Deweloper wykonujący projektowanie strony www ściśle współpracuje również z projektantem, aby upewnić się, że więcej elementów wizualnych działa poprawnie. Specjalista ds. Treści – osoba, która tłumaczy Twoją historię Specjalista ds. treści to osoba, która pisze całą kopię strony (treść) i wezwanie do działania, aby opowiedzieć historię klienta. Częścią tego jest zrozumienie podróży użytkownika i poprowadzenie go od świadomości do konwersji.

Specjalista ds. treści nada także ton stronie, dopasowany do kultury i osobowości klienta. Część ich pracy obejmuje zrozumienie optymalizacji pod kątem wyszukiwarek i pisanie w sposób, który przemawia do tego, czego szukają wyszukiwarki, w tym struktury witryny i słów kluczowych.

Project Manager nie pakuje się w projektowanie strony www – to osoba, która dba o to, aby każdy plan działał razem Praca jako główny punkt kontaktu dla klienta, kierownik projektu osoba koordynująca cały projekt. Pracują, aby upewnić się, że projekt posuwa się do przodu na czas i w ramach budżetu. Zbierają wszystkie potrzebne informacje od klienta zlecającego projekt strony www, wyjaśniają mu proces i pracują nad zapewnieniem realizacji celów.