Hydraulik Gdańsk radzi jak postępować podczas mrozów!

Rury z zamarzniętą wodą stanowią poważne zagrożenie podczas bardzo mroźnej zimy – jeśli nie wiesz co masz zrobić w takim wypadku – zadzwoń po pogotowie kanalizacyjne – hydraulik Gdańsk. Kiedy woda zamarza w rurze, rozszerza się i może wywierać nacisk. To ciśnienie wystarcza, aby rozerwać prawie każdą rurę wypełnioną wodą, co nie zapewnia miejsca na rozszerzanie się lodu. Zerwana rura może być bombą zegarową, ponieważ początkowo może nie być wycieków, ponieważ zamarznięta woda może całkowicie zablokować rurę – dopóki lód nie zacznie się lekko topić, w którym momencie jesteś na krawędzi poważna powódź.

Istnieje wiele przypadków, w których właściciele domów próbują uciec przed mroźną zimą na kilka tygodni wakacji w ciepłym klimacie, ale wracają do domu, który został zniszczony przez dziesiątki tysięcy złotych zniszczeń spowodowanych przez wodę, która zniszczyła ściany, sufity i podłogi i wezwany hydraulik Gdańsk powiedział że zniszczenia są duże bo sytuacja miała miejsce gdy byli na wakacjach.

Rura rozrywająca może z łatwością rozlać kilkaset galonów wody na godzinę, co równa się ogromnemu uszkodzeniu domu. Zamrożona rura, która jeszcze się nie pękła, często odsłania się przy kranie: kiedy odkręcasz kran przy bardzo zimnej pogodzie, a woda nie wypływa lub spływa, prawdopodobnie gdzieś na linii blokuje się lód.

Czas podjąć natychmiastowe działania. Pogotowie kanalizacyjne Hydro-Klinika – hydraulik Gdańsk radzi co zrobić:
Odetnij wodę do kranu lokalnie lub przy głównym zaworze odcinającym wodę w domu. Otwórz kran dostarczany przez zamrożoną rurę; rób to, nawet jeśli nie wiesz, gdzie jest blokada. Zidentyfikuj zamrożoną rurę i zlokalizuj niedrożność: Podążaj za rurą z kranu do miejsca, w którym biegnie ona przez zimne obszary, takie jak ściana zewnętrzna lub nieogrzewana przestrzeń czołgania. Poszukaj obszarów rury, które mają szron lub lód; może być również lekko wybrzuszony lub pęknięty. Sposób rozmrażania rury zależy od tego, gdzie się znajduje. Kiedy odkryjesz, że zamrożona – ale jeszcze nie pękła – rura znajduje się za powierzchnią ściany lub sufitu, masz wyzwanie.

Masz trzy opcje na rozmrażanie rury: Podkręć ciepło w domu i poczekaj. Jeśli podejrzewasz, że rura znajduje się wewnątrz ściany w szafce stojącej łazienki lub umywalki kuchennej lub w łazience, otwórz drzwi szafki, aby ciepło dotarło do ściany. Wytnij odcinek ściany lub sufitu, aby uzyskać dostęp do zamarzniętego odcinka rury, a następnie rozmroź rurę jako odsłoniętą rurę (patrz następny krok: Rozmrażanie odsłoniętej zamrożonej rury).

Pogotowie kanalizacyjne – hydraulik Gdańsk, używa także lampy na podczerwień, aby podgrzać sekcję ściany przed miejscem, w którym uważasz, że rura jest zamarznięta. Lampy na podczerwień są lepsze niż zwykłe lampy cieplne, ponieważ przepuszczają powietrze bez podgrzewania go i kierują więcej energii do ogrzania ściany i zamarzniętej rury. I tutaj jest mniejsze prawdopodobieństwo, że lampa na podczerwień niebezpiecznie przegrzeje materiały ścienne.