Gdzie kupię obuwie do tańca?

Czy potrzebuję butów do tańca?
Jednym słowem – tak. Chociaż początkujący mogą sobie radzić podczas pierwszych kilku zajęć w butach na podeszwie skórzanej, buty do tańca są niezbędne, aby tańczyć płynnie, wygodnie i poprawnie. Buty do tańca towarzyskiego mają zamszową podeszwę, która ułatwia poruszanie się, obracanie i odczuwanie podłogi. Mniej prawdopodobne jest również zranienie partnera podczas noszenia odpowiednich butów do tańca.

Obuwie do tańca towarzyskiego to z pewnością inwestycja, ale mogą trwać od 5 do nawet 10 lat i są tylko sprzętem potrzebnym do czerpania radości z tego hobby. Podczas gdy golfiści potrzebują drogich klubów, wózków golfowych i członków klubu, tancerze potrzebują tylko butów i parkietu tanecznego. Ile kosztują buty do tańca? Za dobrej jakości buty do tańca dla początkujących można zapłacić około 150 złotych.

Dla tych, którzy chcą wydać mniej na swoje obuwie do tańca, możesz znaleźć wiele stylów online za około 90 złotych. Ceny są wyższe za profesjonalną jakość, upiększone wzory i modne pary. Pamiętaj, że potrzebujesz tylko 1 pary i będą one działać przez wiele lat. Możesz nawet rozwiązać je, jeśli chcesz.

Dbanie o swoje obuwie do tańca jest równie ważne jak ich użytkowanie. Noszenie obuwia do tańca poza salą balową spowoduje uszkodzenie zamszowej podeszwy; dlatego noś buty uliczne na zajęcia i zabierz buty do tańca do przebrania w studio. Większość tancerzy używa torby na buty, które są często dołączane do zakupu butów.