Czy istnieją skuteczne sposoby na łysienie?

Twoje włosy są jedną z najlepszych cech i pierwszą rzeczą, którą ludzie o tobie zauważają. Niestety utrata włosów i przerzedzanie stają się coraz bardziej powszechne u większości ludzi. Obwiniaj za to geny lub ciągły uraz, przez który przeżywamy włosy (stylizacja, koloryzacja itp.), Wypadanie włosów rośnie. Jak traktujesz ten problem od podstaw? Czy leki na łysienie są bezpieczne, czy powinieneś wypróbować naturalne alternatywy? Czytaj dalej aby się dowiedzieć. Objawy te mogą się różnić u poszczególnych osób, w zależności od przyczyny. Najlepiej natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli zauważysz którykolwiek z powyższych objawów.

Jak sprawdzić czy spotkało Cię wypadanie włosów?
Twój lekarz może zasugerować jeden lub więcej z poniższych testów, aby ustalić przyczynę twojego stanu:
– Badanie krwi
– Test ciągnięcia, który obejmuje pociągnięcie kilku pasm włosów przez lekarza, aby określić etap zrzucania włosów. Biopsja skóry głowy, w której testowana jest próbka skóry głowy lub włosów zerwanych ze skóry głowy. Mikroskopia świetlna w celu zbadania włosów przyciętych u nasady. Po ustaleniu przyczyny wypadania włosów możesz omówić z lekarzem opcje leczenia.

Jakie są dostępne sposoby na łysienie? Leczenie wypadania włosów może obejmować: Leki na łysienie takie jak minoksydyl (Rogaine), który jest zatwierdzony zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, finasteryd (Propecia) dla mężczyzn oraz inne leki, takie jak spironolakton i doustne środki antykoncepcyjne dla kobiet. Operacja przeszczepu lub odbudowy włosów, która obejmuje pobieranie plastrów skóry z wieloma mieszkami włosowymi i wszczepianie ich na łysiny. Laseroterapia w celu poprawy gęstości włosów. Chociaż te zabiegi mogą pomóc poradzić sobie z wypadaniem włosów, istnieje duża szansa na nawrót, jeśli przyczyna jest dziedziczna. Ponadto większość leków na łysienie stosowanych w leczeniu wypadania włosów ma skutki uboczne, takie jak zmniejszone libido, podrażnienie skóry głowy i zwiększone ryzyko raka prostaty u mężczyzn. Inne metody leczenia, takie jak operacja przeszczepu włosów i laseroterapia na łysienie, mogą obciążać twoją kieszeń i powodować działania niepożądane, takie jak blizny. Dlatego zamiast inwestować czas i pieniądze w takie zabiegi na łysienie, jeśli masz łagodny wypadanie włosów, lepiej wybrać naturalne alternatywy, które są całkowicie bezpieczne dla skóry głowy i skóry. Poniżej wymieniono kilka doskonałych domowych środków, które okazały się pomocne w wypadaniu włosów.