Długopisy i wieczne pióra Waterman

Konstrukcja piór wiecznych oznacza, że ​​mieszczą one wymienną stalówkę o różnych rozmiarach (od grubej do bardzo cienkiej), jednak głównym powodem korzystania z niej jest atrament. Wieczne pióra Waterman pozwalają na wymianę atramentu przez wkłady lub atrament butelkowy za pomocą konwertera. Dzięki konwerterowi możesz użyć dowolnego atramentu, który ci się podoba, i naprawdę poczuć się wyjątkowo.

Niektóre naboje jakie maja wieczne pióra Waterman są zastrzeżone dla tego producenta, jak Exito Group z Warszawy, jednak większość jest piór Waterman jest w pełni uniwersalna. Musisz poczekać, aż atrament wiecznego pióra wyschnie jak kulka, która zwykle jest nieco dłuższa niż twój średni długopis. Większość atramentów również nie jest wodoodporna, dlatego należy zachować ostrożność, adresując koperty wysyłane pocztą. Ciekły atrament do piór wiecznych Waterman jest naprawdę niesamowity, istnieje szeroka gama kolorów, limitowane edycje, atramenty zapachowe, błyszczący atrament i tak dalej.

Musisz być sumienny i używać do swojego pióra Waterman tylko tuszu przeznaczonego do piór wiecznych lub możesz zepsuć mechanizmy naszego pióra wiecznego, przy czym najważniejsza jest metalowa stalówka.