Ślusarz oferuje dorabianie kluczy Okęcie

Jest to niestety częsty problem: idziesz do dużego sklepu z pudełkami, aby kupić kopię kluczy do domu, ale okazuje się, że klucz, który przynosisz do domu, tak naprawdę nie działa – a przynajmniej nie działa dobrze i konieczne jest ponowne dorabianie kluczy Okęcie. Istnieje kilka sposobów na sprawdzenie, czy masz złą kopię klucza, zanim jeszcze opuścisz sklep w którym wykonują dorabianie kluczy Okęcie.

Oto kilka wskazówek od producenta kluczy z Okęcia, w jaki sposób można stwierdzić, czy masz złą kopię klucza, a także kilka powodów, dla których warto zamiast tego udać się do profesjonalnego producenta kluczy w celu powielenia:

1. Przytrzymaj klawisze obok siebie: Naciśnij klawisze obok siebie. Jeśli skopiowany klucz nie pasuje do drugiego, w tym rowków i ramion, to nie będzie działał tak, jak powinien i należy natychmiast poprosić o wymianę. Sprawdź, czy masz prawidłowy pusty klucz: większość podstawowych klawiszy ma cyfry na ramieniu lub z przodu głowy. Puste klucze od domu powinny mieć etykiety SC-1 lub KW-1. Jeśli na kluczu nie ma jednej z tych etykiet, istnieje duża szansa, że ​​kopia nie została wykonana z właściwym pustym kluczem. Potwierdź, że klucz można dorobić na Okęciu: istnieją pewne klucze, których zwykli ślusarze wykonujący dorabianie kluczy Okęcie nie mogą skopiować, na przykład klucze do akademików lub do mieszkań. Wymagają one specjalnych półfabrykatów, których sklep może nawet nie mieć. To wyjaśniałoby, dlaczego nie można skopiować klucza.