Podnośniki i stoły hydrauliczne

Winda jest zwykle wykonana ze stali i zawiera platformę i poręcz wsparte na rozpórkach belkowych lub prętowych. Sposób, w jaki zawiasy łączą się razem, sprawia, że zespół wygląda jak kilka zestawów połączonych ostrzy nożycowych, a gdy działają, wykonują ruch otwierania-zamykania podobny do nożyczek. Wzór X faktycznie ma techniczną nazwę zwaną pantografem, a mechanizmy hydrauliczne napędzają działanie nożyc, które umożliwia podnoszenie.

Podnośniki nożycowe i stoły hydrauliczne zwykle rozciągają się od 10 do 60 stóp w pionie w zależności od modelu, a wysokości robocze zwykle wahają się od 20 do 40 metrów, chociaż istnieją modele, które poruszają się wyżej. Niektóre podnośniki nożycowe i stoły hydrauliczne można nawet przesuwać do przodu i do tyłu, gdy podnośnik jest częściowo wysunięty, ale należy to robić z dużą ostrożnością. Zawsze zapoznaj się z instrukcją obsługi podnośnika i stołów hydraulicznych, aby sprawdzić środki ostrożności dotyczące przemieszczania podnośników w stanie rozłożonym.


Inne typy podnośników, takie jak wysięgnik przegubowy lub teleskopowy, osiągają wyższe wysokości niż standardowe podnośniki nożycowe, ale podnośnik nożycowy jest w stanie udźwignąć większy ciężar i zapewnia funkcjonalną platformę roboczą. Podnośniki nożycowe i stoły hydrauliczne mają również przewagę nad innymi opcjami dzięki stosunkowo niewielkiemu rozmiarowi po złożeniu