Dobrze zaplanuj remonty łazienek Gdynia

Wielkość gospodarstwa domowego i specyficzne potrzeby każdego wpływają na remonty łazienek Gdynia i ich dokładne zaplanowanie: im większa rodzina, tym więcej miejsca do przechowywania i zakres wyposażenia jest wymagany. Jeśli członek rodziny ma określone potrzeby fizyczne (wózek inwalidzki, pomoc w chodzeniu), a może myślisz o własnej mobilności za kilka lat, zastosuj kilka uniwersalnych zasad projektowania. Na przykład, podczas remontów łazienek Gdynia, wyreguluj wysokość liczników i przestrzeń pod płytą pod szafkami i dodaj uchwyty. Wybierz wannę zaprojektowaną dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej lub zmień prysznic, aby uzyskać łatwiejszy dostęp, lub zainstaluj bardziej ergonomiczne baterie.

Aktywności i styl życia: kto będzie korzystał z łazienki? Dzieci? Dorośli ludzie? Jest to ważny czynnik, który należy wziąć pod uwagę przy ustalaniu potrzeb dotyczących przechowywania oraz rodzaju wyposażenia i mebli, które należy uwzględnić, gdy planujesz remonty łazienek Gdynia. Jeśli więcej niż jedna osoba korzysta z łazienki na raz, układ należy odpowiednio zaplanować. Prawdopodobnie wybierzesz dwie umywalki, dwa lustra itp.

Przechowywanie: produkty do pielęgnacji włosów, suszarka do włosów, makijaż, ręczniki, ściereczki do twarzy i tak dalej – nawet jeśli Twoja łazienka nie jest bardzo duża, wszystkie te przedmioty muszą być tam przechowywane. Zwróć szczególną uwagę na swoje potrzeby związane z przechowywaniem, w tym konfigurację szaf, planując remonty łazienek Gdynia.

Toaleta – idealnie ten obszar powinien znajdować się w najmniej widocznej części pokoju. Trend polega na oddzieleniu go od reszty pokoju, albo za pomocą ścian i drzwi, albo za pomocą pół ściany, dzielnika pokoju lub podobnego. Aby zapewnić maksymalny komfort, należy pozostawić 30 cm miejsca po każdej stronie toalety i 30 cm do 45 cm z przodu. Obejmuje miejsce do przechowywania papieru toaletowego, chusteczek higienicznych itp. prysznic i wanna. Niezależnie od konfiguracji wanny i prysznica oraz niezależnie od wielkości i kształtu wanny, należy pozostawić przestrzeń o boku co najmniej 60 cm aby ułatwić dostęp. Pozostawić kolejne 40 cm przestrzeni przed wanną. Obejmują szafkę i / lub półki do przechowywania ręczników i ściereczek do twarzy, mydła i innych produktów do pielęgnacji ciała.