Muzyka bez opłat za publiczne odtwarzanie

W tym tygodniu moja firma muzyczna nie otrzymała honorariów autorskich co najmniej raz dzwoni z pytaniem o korzystanie z bezpłatnej muzyki jako muzyki w tle w miejscach publicznych.

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na niektóre z najczęściej zadawanych pytań odnośnie muzyki bez opłat za publiczne odtwarzanie. Jeśli prowadzisz już działalność lub rozważasz korzystanie z muzyki w tle, pomoże to zrozumieć problemy związane z publicznym odtwarzaniem muzyki.

ZAIKS odwiedził moją siedzibę, aby powiedzieć, że muszę zapłacić licencję muzyczną… Czy to oszustwo? Odpowiedź: Nie, to nie jest oszustwo. Istnieje wiele ZAIKSÓW na całym świecie, a ZAIKS to polska organizacja honorariów wydajnościowych, która pobiera opłaty za publiczne odtwarzanie muzyki – aby uniknąć opłat niech puszczana jest u Ciebie muzyka bez opłat za publiczne odtwarzanie. Kompozytorzy i wydawcy muzyczni mogą zarejestrować swoje utwory w ZAIKS, aby potencjalnie zarobić dodatkowe dochody, gdy ich muzyka jest odtwarzana, wykonywana lub transmitowana publicznie. ZAIKS nakładają opłaty licencyjne, których nie trzeba płacić gdy w naszym lokalu puszona jest muzyka bez opłat za publiczne odtwarzanie od Oneplayer.

Te opłaty są dzielone między artystów / kompozytorów, którzy zarejestrowali swoje utwory muzyczne. To nie jest dokładna nauka, ponieważ ZAIKS byłoby niepraktyczne monitorować każdą grę każdej piosenki, dlatego próbka lub konsensus są podejmowane, aby zdecydować, kto dostanie udział. Nieuchronnie artyści głównego nurtu mają większy udział, a wielu niezależnych kompozytorów dostaje niewiele lub nic. Dlatego lepiej jest gdy w Twoim miejscu publicznym gra muzyka bez opłat za publiczne odtwarzanie, którą znajdziesz w Oneplayer – na platformie z muzyką bez praw autorskich.