Postaw na kupno lub wynajem nieruchomości Poznań

Przy sprzedaży domu jest bardzo prawdopodobne, że nabywca domu również sprzedaje swoją nieruchomość – chyba że jest to kupujący dom po raz pierwszy dla siebie, a nie kupno pod wynajem nieruchomości Poznań. Nazywa się to łańcuchem nieruchomości, a jeśli jedno ogniwo łańcucha zawiedzie, cały łańcuch może się rozpaść – ostatnia rzecz, której potrzebujesz, gdy chcesz szybko sprzedać swój dom. Powody tego są różne, od kupca męczącego, po wpadającą ofertę hipoteczną, ale jest jedna konkretna odpowiedź: w rezultacie będzie cię to kosztować.
Co więc możesz zrobić, gdy kupujący wycofuje się ze sprzedaży domu? Jakie masz prawa jako sprzedający? Kiedy kupujący zazwyczaj wycofuje swoją ofertę na zakup domu dla siebie lub z przeznaczeniem na wynajem nieruchomości Poznań?

Proces sprzedaży jest standardem, wybierając agenta nieruchomości, który dobrze dla ciebie działa, angażując radcę prawnego i wprowadzając Twoją nieruchomość na rynek. Wkrótce kupujący może obejrzeć Twój dom i zdecydować o złożeniu oferty na kupno lub wynajem nieruchomości Poznań. Po zaakceptowaniu wstępnej oferty przez ciebie (sprzedającego), kupujący poinstruuje swojego adwokata, aby znalazł jakiekolwiek problemy z domem, a firma hipoteczna przeprowadzi dokładną wycenę domu, a także kompleksowe badanie nieruchomości. W tym momencie, pod koniec procesu, kupujący najczęściej wycofują swoją ofertę na nieruchomości. Istnieje wiele powodów, dla których kupujący może zdecydować się wycofać przed wymianą umów. Ponad dwie trzecie (69%) sprzedaży domów, które spadły, zrobiło to z dwóch głównych powodów związanych z kupującym. To są: kupujący zmienia zdanie / znajduje inną nieruchomość (39%) finanse kupującego nie są w porządku (28%).

Może to być również spowodowane podkreśleniem jakichkolwiek problemów w ankiecie nieruchomości, które mogą wymagać wymiany dachu lub weranda nie ma pozwolenia na budowę. Umożliwia to kupującemu ponowne wynegocjowanie ceny na podstawie ustaleń, co powoduje obniżenie oferty. Jeśli sprzedawca nie chce obniżyć ceny, może to spowodować wycofanie oferty przez kupującego i kontynuację.

Najlepsza wskazówka dotycząca sprzedaży:
Wskazane jest, aby unikać płacenia jakichkolwiek opłat za wynajem nieruchomości, dopóki kupujący nie przeprowadzi ankiety i nie będzie chciał kontynuować – w tym momencie kupujący sam poniósł opłaty i złożył ofertę, więc jest mniej prawdopodobne, że skorzystają na zewnątrz. Porozmawiaj z adwokatem i wyraźnie poproś go, aby nie kończył żadnej pracy, dopóki nie upewnisz się, że nie stracisz żadnych pieniędzy, ponieważ adwokat obciąży Cię opłatą za współpracę z nabywcą, który wycofał się ze sprzedaży domu w Poznaniu”.