Rozwód kościelny, czy możesz go uzyskać?

Rozwód kościelny jest śmiercią snów, które miałeś, kiedy zobowiązałeś się „na dobre lub na złe”. Jako chrześcijanin nie możesz po prostu oddzielić się od małżonka jednego dnia i następnego dnia trafić na pole randkowe, nawet rozwód kościelny nie daje Ci tej możliwości. I tak jak w przypadku każdej straty, dużej lub małej, potrzeba czasu, aby zasmucać się i ponownie ocenić, kim jesteś, gdzie byłeś i gdzie Bóg chce, abyś poszedł. Uzdrowienie jest również konieczne, aby postępować zgodnie z przykazaniem Boga, aby „czynić innym to, co chcielibyście, aby wam uczyniły”. Jeśli zaczniesz umawiać się przedwcześnie, możesz zranić – a nie honorować – tych, z którymi się umawiasz.

Kiedy Asia została zaproszona na lunch przez mężczyznę, którego poznała w księgarni, była podekscytowana. Była gotowa na randkę i szukała Boga i leczyła się po rozwodzie kościelnym trzy lata wcześniej. Myślała, że ​​jej lunch zrobił to samo, ale szybko odkryła, że ​​jest inaczej. Zamiast tego tonął w żałobie, a ona miała za sobą rozwód kościelny. Podczas lunchu jego oczy wypełniły się łzami i udręką. Kiedy Asia zapytała go, jak długo był rozwiedziony, przyznał, że to jeszcze nie koniec, że mieszka w piwnicy domu, który dzielił z żoną, i że zostali rozdzieleni tylko przez trzy tygodnie. Asia delikatnie powiedziała jej, że musi najpierw uzdrowić emocjonalnie i duchowo. Zasugerowała, by rozwijał relacje z innymi chrześcijańskimi mężczyznami w celu uzyskania wsparcia, zamiast szukać kobiet pod względem komfortu emocjonalnego. Być może znasz kogoś takiego jak ten mężczyzna. Zrozumiałe, że jest samotny. Ale randki tak szybko nieuchronnie doprowadzą do bólu serca, ponieważ nie jest on dostępny emocjonalnie ani legalnie. I dopóki się nie wyleczy, nie będzie w stanie się zrelaksować i poświęcić całego serca swojemu nowemu partnerowi, tak jak chce Bóg. Aby rozpocząć uzdrowienie, będziesz chciał zasięgnąć rady u oddanych chrześcijan, którzy są gotowi przejść z tobą proces żalu. Może to oznaczać poszukiwanie swojego pastora po wsparcie, dołączenie do grupy ds. Odzyskiwania rozwodów kościelnych lub wizytę u chrześcijańskiego doradcy.

Chroń swoją integralność seksualną!
Niektórzy rozwiedzeni chodzący do kościoła próbują przekonać samych siebie, że Boże polecenie powstrzymania się od seksu nie dotyczy ich – że dotyczy tłumu, który nigdy nie jest żonaty. Jednak Pismo jest jasne, że nie ma znaczenia, czy ktoś był w związku małżeńskim, czy nie, seks z kimś innym niż twój małżonek jest nadal rozpustą. Nie czekaj, aby wprowadzić praktyczne granice, takie jak nie zostawanie na noc w domu randki. Możesz także utworzyć grupę rozliczeniową złożoną z tych, którzy cię znają i kochają. W ten sposób, kiedy czujesz pokusę, możesz wezwać ich do modlitwy i wsparcia. Pamiętaj, że kiedy zobowiązujesz się pozostać w celibacie do czasu ponownego małżeństwa, mogą istnieć ludzie, którzy spróbują cię przekonać, że jesteś nierozsądny. Jeśli randka wywiera na ciebie presję, nie idź na kompromis. Zamiast tego podążaj w innym kierunku i postanawiaj do tej pory tylko współwyznawców, którzy podzielają twoje przekonania. Biblia mówi o tym jasno: zachowanie integralności seksualnej nie jest opcjonalne; nie ma też romantycznego związku z kimś, kto nie podziela twojej wiary.