Korytka perforowane w moim domu

Prawdopodobnie masz już smartfon i zastanawiasz się nad zakupem Smart TV podczas czytania artykułu o inteligentnych miastach i domach… idź dalej i spraw, aby Twój dom stał się inteligentnym domem! Nie martw się, nie musisz zmieniać swojego eleganckiego / klasycznego / nowoczesnego / przytulnego miejsca w statek pełen kabli, które włożysz w korytka perforowane, i przełączników: jest to łatwiejsze niż myślisz i można to zrobić trochę po kolei. Nie tylko zaoszczędzisz na rachunkach, ale otrzymasz bardziej komfortowe środowisko do życia i radości wyposażone w korytka perforowane, które ukryją wszystkie widoczne kable. Wszystko zależy od tego, jak mieszkasz w swoim domu, więc po prostu skup się na swoich nawykach i potrzebach.

Oto kilka przykładów tego, co zrobiłem po wprowadzeniu się do nowego domu:
– Oświetlenie korytarza i schodów włącza się automatycznie, gdy ktoś przechodzi, a następnie wyłącza się, gdy nikogo tam nie ma (wskazówka: jeśli nie jest jeszcze zintegrowany z żarówką, umieszczenie czujnika ruchu na niskim poziomie pozwoli kotowi cieszyć się dyskoteką przez całą noc) . Przydatne przeciwko potencjalnemu włamywaczowi, ale tylko wtedy, gdy jesteś poza domem. Światła mają także czujnik światła dziennego, który mogę ustawić, dzięki czemu mogą się aktywować tylko wtedy, gdy jest ciemno (deszcz, mgła… i oczywiście noc). Najlepsze są diody LED (lub przynajmniej halogenowe). Koszt jest kompensowany czasem trwania (od 3 do 25 razy więcej!) i zużyciem – system nawadniania ogrodu nie uruchamia się, gdy pada deszcz lub jest już wystarczająco dużo wilgoci w powietrzu (wskazówka: umieścić czujnik wilgotności poza zasięgiem rozpylacza wody, np. Ściany lub ganku). Żarówki zewnętrzne mają czujniki światła dziennego, więc automatycznie wyłączają się rano. Ci co w ogrodzie mają również czujnik ruchu, działający jako środek odstraszający w przypadku nocnego intruza. Dodatkowo wszystkie wystające kable ukryłem w korytka perforowane. Takich korytek perforowanych mam od czasu remontu całkiem sporo.

– Dom w nocy wygląda zupełnie inaczej – żaluzje automatycznie zamykają się w dużych oknach salonu, gdy pada deszcz, więc nie muszę ich czyścić każdego letniego dnia tylko z powodu nagłych pryszniców (wskazówka: unikać używania czujnika wiatru, ponieważ jest bezużyteczny i naprawdę denerwujący. Użyj go z markizami zamiast.)