Barber Wola zaprasza do salonu fryzur męskich!

Każda firma, od najmniejszej niezależnej firmy po największe sieci salonów, będzie używać własnych preferowanych terminów, aby opisać role swoich pracowników. Jednak pomimo różnych preferencji dotyczących nadawania imion i nazwisk, zazwyczaj istnieje dość jasna i jednolita struktura kariery w Barber Shopie na Woli, wspólna dla nich wszystkich. Dotyczy to zwłaszcza salonów fryzjerskich, więc zacznijmy od tego.

Poznaj typowe role i obowiązki zawodowe jakie posiada każdy Barber Wola:
– Szamponista.
Szamponiści często pracują na pół etatu, w wielu przypadkach pracują tylko w weekendy. Rola wydaje się być bardziej ogólna niż sugeruje tytuł, obejmując zamiatanie, witanie klientów, robienie herbaty i kawy, a także odbieranie telefonów i rezerwowanie spotkań. Szamponiści nie muszą być wykwalifikowani i niekoniecznie zamierzają robić pokrewną karierę, więc jest to zwykle pierwszy krok na ścieżce kariery dla nowicjuszy w dziedzinie fryzur i urody, ale może to być również sposób dla bardziej doświadczonych fryzjerów na zarobić trochę dodatkowych pieniędzy. Dla kogoś, kto rozważa karierę jako Barber Wola, może to być również dobry sposób na poznanie środowiska salonu i podjęcie decyzji, czy to dla niego.

– Asystent.
Asystenci są zazwyczaj stażystami i prawdopodobnie będą dążyć do uzyskania pełnych kwalifikacji, aby zostać stylistą. Oznacza to, że w ramach tej roli zwykle trzeba się dużo nauczyć w pracy. Asystenci Barber Wola pełnią niektóre z tych samych ról, co osoba myjąca szampon, w tym zamiatanie podłogi, serwowanie herbaty i kawy oraz ogólnie zapewnianie klientom komfortu. Pomogą również w bardziej technicznych zadaniach, takich jak nadawanie koloru i suszenie.

– Uczeń.
W wielu salonach termin „praktykant” często można zamienić na termin „asystent”. Ale tak naprawdę jest spora różnica między praktykantem a asystentem Barber Wola. Nazywa się to praktykantem, ponieważ musi uczestniczyć w zatwierdzonym programie praktyk fryzjerskich w salonie barberskim na warszawskiej Woli. To samo nie dotyczy asystenta. Te programy praktyk łączą dni w college’u z praktycznym doświadczeniem w salonie.